wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sheldon gets paid $4 per hour to babysit his cousin. This weekend, he babysat on both Saturday and Sunday. He made a total of $56. Sheldon babysat for 8 hours o
Please help me with this equation... can you also please show your work? thank you.
Which phrase reflects an inappropriate style when writing an informational article about forest stewardship? A. According to scientists B. In my recent experien
Please help! thank you!
often teenagers have some beliefs that are different from their parents list 5 of those beliefs
why should you stop at green and go at red
Which of the following statements most accurately describes the outcome of cell division by mitosis? Choose 1 answer: Cell division by mitosis reduces the amoun
Choose the best answer. ¿Quién es ese hombre? Ese hombre es el Julia esposo. Ese hombre es el Julia esposo de. Ese hombre es el esposo de Julia. Ese hombre es J
3. Find x. 5, x, x+2​
In her calculations, Rosita will be using the square root of 2 often. She wants to use as few digits as possible, but at the same time have sufficient precision