Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

4. If 104 um = 1 cm, how many um = 1 cm'?(A) 104(B) 106(C) 108(D) 1012​
what does the government need to a power​
Which of the following is not part of an active engagement strategy?​ Group of answer choices Creating social media profiles.​ ​Connecting with key influencers.
The motion of a skateboarder along a horizontal axis is observed for 5 seconds. The initial position of the skateboarder is negative with respect to the origin,
Write 96 as a power with a base of 3.
Becky has volunteered to participate in a psychology experiment. When she arrives, a lab assistant standing on the other side of a counter greets her. He explai
solve each system of equations 2a-3b+5c=58 -5a+b-4c=-51 -6a-8b+c=22
Which North Korean action in the 2000s resulted in condemnation by other East Asian countries?
A bee wants to fly to a flower located due North of the hive on a windy day. The wind blows from East to West at speed 6.68 m/s. The airspeed of the bee (i.e.,
Which of the following would be addressed by employer completing an EAP template? A. Evacuation routes B. Responsibilities to those affected C. Produces for al