FaravimilDJP
FaravimilDJP FaravimilDJP
  • 03-10-2016
  • History
contestada

what happened to the price of imported goods during the revolutionary war? a. they went up. b. they went down. c. they bottomed out. d. they stayed that same.

Respuesta :

koalarules6
koalarules6 koalarules6
  • 06-10-2016
a . they went up. i am pretty sure that is either the correct or wrong answer.
Answer Link
Doofnsmirtzevilinc2Q Doofnsmirtzevilinc2Q
  • 23-03-2020

Answer:

the answer is A.

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me solve this problem
A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food? a. $21 per 7 pounds b.$147 per pound c $3 per pound d. $28 per pound
The organisms living together in a community are interdependent upon one another. Look at the food web below. In which of the following ways is a puffin depen
Answer click on the picture because it cuts it off
Unit Test Unit Test Active TIME REMAINING 02:55:05 Which sentence provides evidence that supports the claim introduced in sentence 1? Read the passage. (1) Lyri
3.Find two rational numbers betweenand 3/4 and 5/9​
Four advantages and importance of sports 2) draw a sport equipment
what is non stoichiometric reaction ?
9÷6 + 2 =???????????
Helppppp!!!!!!!!!! ..... .....