jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

can you do this because it is confusion the thing is y=mx+c
Problem 5. Utility Bills The monthly utility bills in a city are normally distributed and represented by the variable X, with a mean of $100 and a standard devi
If an object with a mass of 35 grams has a volume of 70cm cubed and its length is 40cm, what is the density of the object? (remember to include units for full c
16. Out of 119 student, it was found that 16 drink neither coke nor pepsi, 69 drinks coke and 39 drink pepsi. Then a) Show the above information in Venn diagram
Find the jacobian of the vector valued function F(v) = [3x*2y, 5xx, 9yy]
Can someone help me answer fast
state and explain five uses of the metropolitan area network
Each serving of a cereal is 80 calories.which expression can be used to find the number of calories In 3 servings
punishments help comfort your behavior right
6. Divide: 6x²+7x-2/3x-1 using Long Division.