kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

I have a series of 3 questions.
In the book The Giver, what are the pros and cons of being the Receiver of Memory?
The purpose of​ a/an _________ system is to capture best practice solutions and program them into a set of rules in a software program.
George is building a fence. One side of the yard has a row of trees that is 15 feet long. This row of trees will serve as part of the fence. If that side of the
Many governments pay cash rewards to athletes who win olympic medals because
1.) Great amounts of electromagnetic energy from our sun and other bodies in space travel through space. Which is a logical conclusion about these electromagnet
When would you want to use the median over the mean for describing the measure of center for a data set?? Please Help
Jenny and her friends went to a movie that started at 7:35 p.m. The movie ended at 9:20P.M. Soo how long was the movie
To decrease an amount by 8 percent, what single multiplier would you use?
All of the following describe a strategy for finding a theme in a work of literature except for which option? using higher-order thinking considering character