9977177
9977177 9977177
  • 01-12-2020
  • Computers and Technology
contestada

David bought 5.2 pounds of oranges for $1.20 per pound . how much did david spend ..................................................... explain to me how you did it

Respuesta :

indicahhh
indicahhh indicahhh
  • 04-12-2020

Answer:

David spent $6.24.

Explanation:

5.2 times 1.2

Answer Link

Otras preguntas

Why is it often easier to start a fitness program than it is to maintain one?
A board is cut into 10 equal pieces.how many pieces together represent 3/5 of the board?explain how you arrived at your answer.
20. (3 pt) Which Russian ruler enlarged the Russian empire and built a magnificent cathedral but ruled cruelly? A. Ivan III, the Great B. Basil, the Feared C. I
Please help ! One pound of shrimp costs $6.00. How much does 7/8 pound of shrimp cost?
Does this look alright?
How do I find precentges of money
what is the gcf of 86,129,and 215
what is the answer for h/8=3/12 in algebra
Comprehend how development of life-long positive nutrition and wellness behaviors occur.
Which disturbance would result in primary succession? A. harvesting wheat by using a combine harvester at the end of the growing season B. controlled burning to