ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How can you use the periodic table to find the number of protons in one atom of an element? The number of protons is the same as the atomic number of the ele
What did the kings of upper egypt wear?
Why do cells divide at different rates
Brad is testing three solutions with litmus paper. after dipping the litmus paper strips in the solutions, he observes two papers turning blue and one turning r
can you use distributive property for 567÷9
What particles are added together to get the atomic mass?
josh created a pattern by using tiles. 20 tiles were blue. the rest of the pattern used equal numbers of red & white tiles. 40% of the tiles were blue. how
What was necessary number of votes and by whom to amend the articles?
Each of the Spanish sentences below is incorrect in either grammar or meaning. Rewrite each sentence correctly; 1. El rey que canta está tocando el tambor. The
EASY Translate the expression into a word phrase. n – 6 A. six less than a number B. a number is less than six C. six minus a number D. a number subtracted