giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

APUSH chapter 2: How did the colonies differ in the early states of exploration?
what is the cost of one sms in Bangladesh​
David can you 25/6 meters per hour manually, but using a digging machine he can dig 3 times as fast. how many meters would david be able to dig with the machine
What is the purpose of the e-mail? to identify the school board’s problem to solve the school board’s problem to entertain the school board to persuade the scho
Evaluate 5x³ + 2 for x = -1. 0 -3 04 06 0-7
A group of students at Brunel university took a test in marketing and they needed to score 50 to pass. The results showed that the final grades have a mean of 6
5. One-year interest rates are 2% in the U.S. and 5% in Canada. “Jackie the carry trader” borrows $3,000,000 to execute a carry trade. At the start, the exchang
2) A skier stands at rest and begins to ski downhill with an acceleration of 3.0 m/s² {downhill). What is her displacement after 15.0 seconds?
Find the missing length given that GH is a midsegment of the trapezoid. Base 42 and midpoint 26
segment CD has endpoints at C(0, 3) and D(0, 7). If the segment is dilated by a factor of 3 about point C, what is the length of the image of segment CD questio