makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Chris had a tin of 24 cookies he has eaten 2/4 of the cookies how many cookies did he eat
EIGHT POINTS. Name some main arguments as to why the confederate statues should be removed. Please, be detailed, make your response long, and make your informat
Which characteristic best explains the difference in melting behavior of covalent substances and ionic substances?
So far, 37 miles of a new highway have been completed. This is one mile less than two thirds of the entire length. How long will the new highway be when complet
Explain the diference between identical twins and fraternal twins. How the y form and and their genetics makeup
Can somebody check out this for a grammar? Hello everyone, my name is Togzhan. I’ve been a volunteer during the three months in the international organization w
1) 39.39 divided by 3= 2) 7.24 divided 7 = 3) 11.85 divided by 5= 4) 11.4 divided by 19 = 5) 55.2 divided by 46= 6) 336.752 divided by 31=
two different ways to find the value of the expression 5.4 * 1.17 * 100 that do not require you to First multiply 5.4 X 1.17
Write an equation of the line that has a slope of -7 and y-intercept 6 in slope-intercept form.
If Joan read 75 pages in 4 hours how long will it take her to read 250 pages