rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

According to the text, many psychologists with a behavioral orientation are turning to an emphasis on _________ in behavior and on minimizing the importance of
what happend to elias boudinot as a result of signing the treaty of new echota
With respect to the sampling plan, three decisions must be made: 1) the sampling unit—who is to be surveyed; 2) sample size—how many people should be surveyed;
A classic ethical dilemma is the hypothetical case of a man stealing from a grocery store in order to feed his starving family. if you used the utilitarian prin
What is the number in standard form? Drag the answer into the box to match the number. ​ 5.8× 10 −10 ​ ​​0.00000000058​​0.000000000050080.0000508​​0.00000005
Choose the substance with the lowest viscosity. choose the substance with the lowest viscosity. cl2chch2cl cl3cccl3 cl3cchcl2 cl2chchcl2 clch2ch2cl
What's the difference beteewn theme and central idea?
Que es un garampeiro? En mi clase de español estamos leyendo La Ciudad de las Bestias y tenemos que buscar el significado de esta palabra.
a food production that has to be imported into a country for that country’s consumption most often becomes
I need help on this one please