ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me?? and show the steps on how u got the answer
multiply (4a-2)(a+7)
A dime has a diameter of about 18 millimeters about how many millimeters long would a row of 33 dimes be
What gave portugal an advantage in the slave trade?
you are highly interested in solitary introverted work what might be the best career for you ?
14|x| - 14 = 41 Algebra
When matter from plants and animals decay, microorganisms responsible for the decomposition process respire. Is that photosynthesis or cellular respiration?
A plane is defined as what type of figure?         A. A plane has no dimensions.   B. 3-dimensional   C. 2-dimensional   D. 1-dimensional
Average velocity is different than average speed because calculating average velocity involves
how many liters are equal to 3,521 milliliter