Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

What important natural resource did the Songhai Empire control?
a local business was looking to hire a landscaper to work on their property. they narrowed the choices to two companies. flourish landscaping company charges a
The act of formally approving something is known as
Find the 22nd term of the arithmetic sequence with a1 = -6 and a common difference of d=3
What is one limit that the executive branch can place on the Supreme Court? a. removal of justice from office c. writing a response to the opinion b. adding jus
Which two cellular structures have a role in the creation of proteins? A. nucleus and ribosomes B. ribosomes and mitochondria C. nucleus and mitochondria D. mit
1.Which sentence does not contain misplaced or dangling modifiers? A.Riding along in our car, we saw a moose on the way home. B.On the way home, we saw a moose
Take a look at the statement below: Fish meal is better than artificial fertilizers. How could this statement be revised to make it a hypothesis? Fish meal is s
Please answer these questions for me. I need it urgently 1. Treatment of Orphans in Victorian Era England around 1860 2. Legal System in Victorian Era England a
5. Choose one of the topics listed below and write a five-sentence paragraph using chronological order to arrange the details of the paragraph. a. Signing on to