jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

If f(x) is a function and f(1) = 5, then which of the following could NOT be true? A. f(1) = 1 B. f(2) = 1 C. f(5) = 5
Factor completely. 4p²+36p+81 Question 3 options: (2p−9)2 (2p+9)2 (4p+6)2
What is the equation of the line parallel to the given line with an x-intercept of 4? y = x +
At a traditional French breakfast, coffee is served in a: A. regular coffee cup. B. bowl. C. mug. D. demi-tasse cup.
Why are nongovernmental organizations important
Solve the system of equations and choose the correct answer from the list of options 2x+y=-4 y=3x+2 (-6/5,-8/5) (-8/5,-6/5) (-6/5,-11/5) (-11/5,-6/5)
A college football stadium holds 45,000 fans. In a random sample of 30 fans, 26 were wearing the colors of the home team. Predict the number of fans who are wea
Those tests were constructed around items like fill-in-the-blank sentence completion, such as “Even though Tom was ______, Mary thought he was _____.” And the c
Please check if I’m right please
help i need help learnt this today and i have no idea​