a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

On what continent did early humans first exist?
During the Constitutional Convention, the Commerce and Slave Trade Compromise gave Congress the power to do what?
carlos joins a dvd club .The membership costs $49 per year.Each dvd costs $4 .Suppose carlos buys 28 dvd this year.How much money will he pay on the dvd club
carlos joins a dvd club .The membership costs $49 per year.Each dvd costs $4 .Suppose carlos buys 28 dvd this year.How much money will he pay on the dvd club
Why Is Diffusion Important To Plants And Animals?
Which is the correct pronoun:Someone has left______wet towels on the bathroom floor. his or her or their
Given the balanced equation: 4Fe(s) + 3O2(g) ==>2Fe2O3(s) + 1640 kJ Which phrase best describes this reaction? (1) endothermic with DH = +1640 kJ (2) endothe
with what strategy did grant plan to defeat the confederacy?
Find a counterexample to disprove the statement "The Associative Property is true for division."
Rows of chairs are set out for a wedding. There are 6 chairs in the first row, 14 chairs in the second row, and 22 chairs in the third row. The rows continue in