summersmith544
summersmith544 summersmith544
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Adams bought cans of pears and cans of mixed fruit.
• She bought a total of 7 cans at a cost of $21.50.
• Each can of pears cost $3. 20, and each can of mixed ruit cost $2.90
How many cans of mixed fruit did Mrs. Adams purchase?

Respuesta :

AnAnimeGirl
AnAnimeGirl AnAnimeGirl
  • 03-12-2020

Answer:

10 hope it helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How's life? .............................................................
Please help me I need it What is an aquifer? Where are aquifers usually found?
If you need help on a slide show, I'm here to help!
plz help thank u so much.
how will you adapt your post-school social routine to minimize the impact that social pressures may have on your academic or work perfomance​
Which of the following best describes the matter present in an ecosystem? A. New matter is continuously generated by an ecosystem in a process known as photos
employing kinesthetic Imagery, describe one of you daily routines.Limit your answer to three to five sentences only​
Explain the relationship between monoculture and chemicalfertilizers. ​
NEED ANSWER ASAP, CORRECT PERSON GETS BRAINLIEST.
explain how constructive and detrimental relationships could influence your well-being​