powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

a. how many grams of H2SO4 are in 3.5 liters of 2.0 M H2SO4 b. how many liters of 2.0 M H2SO4 would be made from 3 liters of water. (Hint water has a density o
Rewrite the expression in the form
help me plzz sorry for asking this much ​
In Griswold v. Connecticut, on what did Justice Goldberg base his concurring opinion? Othe protection granted by the Constitution O the intention of the writers
find the value of x answers: 20 80 90 100
y= -6/5x + 10 equals
NO LINKS OR ELSE YOU'LL BE REPORTED!Only answer if you're very good at English.What does the empty chair help javier realize?A:It is his turn to learn the famil
NEED HELP ASAP please help with both!!!!
One of the themes of "The Rocking-Horse Winner" is: A. the dangers of greed B. the challenges of parenting C. the difficulties of lonliness D. the beauty o
Book Values versus Market Values In preparing a balance sheet, why do you think standard accounting practice focuses on historical cost rather than market value