2948724
2948724 2948724
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

You are renting a house in the Seychelles for a week at $1700. What is the cost per day?

(Show your answer in dollars and cents: For example $300 is entered as 300.00)

Respuesta :

garciaosmayda1
garciaosmayda1 garciaosmayda1
  • 04-12-2020

Answer:

your paying for each day 56.66

Answer Link

Otras preguntas

8 friends went out to lunch and the bill was $71.21 including tax and gratuity. One of them ordered only a soda and needed to pay $1.56 the other 7 friends orde
What is the gradient of the line
The diagram shows a regular 10-sided polygon ABCDEFGHIJ show that x=y
How can two people have completely different personalities from each other? Support your argument with logical examples from your knowledge of Allport’s’ Trait
write types of pronoun by giving good example​
check the given picture below.
1.Amina bought 112 toffees each at GH40.45p. She sold each at GH40.53p. Find the total amount she bought the toffees, correct to 2 decimal places received from
Given: AEFB, AE ≈ FB, DA ≈ CB, and angle A and angle B are right angles. Prove: Triangle DAF ≈ Triangle CBE and DF ≈ CE
what's the best apk to get money ?​
2. He typed The .............. to finish his report on time.