JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please tell me the steps and how to solve it?
1. song suggestions? 2. anime suggestions 3. show suggestions 4. movie suggestions also,, have a good day! im also into any genre of music,, if you want you can
problem faced by local industry​
Calculati rezistenta filamentului unui bec al lanternei de buzunar daca la tensiunea de 3,5 v el este parcurs de un curent cu intensitatea de 0,28 A
Which detail from this first-hand account of the Tet Offensive demonstrates that it was a surprise attack?
Do the same thing as you did for the oral quiz, only use 2 or 3 verbs you didn't use. Make sure to use complete sentences and conjugate your verbs.
Find the circumference of the circle. Use 3.14 for pi round the nearest hundredth rig necessary. 30 in the circumference of the circle is abt something in
The graph shows the volume of ice cubes versus temperature in degrees Celsius. Whiclestatement is false? A. The data show a negative linear relationship. B. Vol
A rectangular prism with a volume of 4 cubic units is filled with cubes with side lengths of 1/3
VERY EASY, WILL GIVE 50 POINTS FOR CORRECT ANSWER ASAP AND WILL GIVE BRAINLIEST.