rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

what did nativists believe
Why does the gravitational field strength increase with latitude
How did suffrage expand between 1800 and 1840?
which 2row battles marked the beginning of the American revolution
Which is the most important reason you should properly cite information that you obtain from an Internet search? Question 2 options: To avoid contacting the
Which type of rock tends to have ripple marks, mud cracks, and layers (strata)? Question 1 options: Extrusive igneous rocks Sedimentary Rocks Intrusive igneous
On april 2, jennifer elston uses her jcpenney company credit card to purchase merchandise from a jcpenney store for $1,200. on may 1, elston is billed for the $
Suppose the correlation between two variables x and y is due to the fact that both are responding to changes in some unobserved third variable. what is this due
write an equation that relates the volum of a container and the number of containers needed to hold 240 liters of cranberry juice
Usually the hull of a ship contains a large volume of air. Why?