msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

Choose the example that is inconsistent with the provisions of the UCC for contract remedies for a seller's breach of contract. 1. In its sales contract, a soft
What is the solution of StartRoot negative 4 x EndRoot = 100?
A horse pulls a wagon forward. What is the equal and opposite force for the force of the horse pushing down on the ground as described by Newton's third law
Whlch statement below best describes the idea of service-by-size? O The federal government gets first choice on what services they want to provide. O Services a
HELP? if there is a junction with 4 wires and two of the wires are bringing in a current of 10 A and 7 A respectively, what would the combined amount of curren
As of 2015, the citizens of Zimbabwe had an average life expectancy of 61 years. A sudden increase in the quality of health care across the country, due to larg
please urgent please beg
When the cause of our frustration is intimidating or unknown, we often redirect our hostility. This phenomenon is known as
how do I find the dimensions of my square​
There are 5 types of glass. For each type explain its compositions, characteristics, and common uses. A. Obsidian B. Soda-lime glass C. Leaded glass D. Temper