shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is the smallest angle of rotational symmetry for a square?
what is the difference between a specific and a nonspecific defense?
I need to know how to do the work
Which religious group faced increased discrimination in the wake of the terrorist attack on September 11th 2001
who was the decline in the anchovy of peru blamed on
Which statement describes an element of Steve Harmon’s screenplay in monster A. The setting is describes through narration B. Written dialogue ads detail C. The
Graph the image of this figure after a dilation with a scale factor of 1/2 centered at the origin.
What happens to the rate of photosynthesis when carbon dioxide is increased?
The authority of both the adult court system and the juvenile system to hear juvenile cases is referred to as prosecutorial waiver judicial waiver concurrent
Julie has 6 boxes of cookies.She gives 2/3 of the boxes to her friend.How many boxes does Julie have left over?