perladominguezm08 perladominguezm08
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $11.20 to buy drink boxes for the football team. Each drink box cost $0.40. How many drink boxes did
you buy?

Respuesta :

ryanbotell020 ryanbotell020
  • 01-02-2021
I think it’s uhhhh I think it’s uhhhhh carrot
Answer Link

Otras preguntas

The movement of organisms into a range is called A. immigration. B. emigration. C. population shift. D. carrying capacity.
Which of the following is a true statement about weight loss? A. You can safely lose 10 pounds of fat in one week. B. Some foods absorb calories and thereby has
A die of unknown bias is rolled 20 times, and the number 3 comes up 6 times. In the next three rounds (the die is rolled 20 times in each round), the number 3 c
1,060,060 in expanded form
Subtract. –84 – 55 a. –29 b. –139 c. 29 d. 139
Why do people give in to negative peer pressure?
In 1803, the United States purchased the Louisiana Territory from? A. Britian B. France C. Florida D. Spain
An antonym is a word that's A. defined in a thesaurus. B. pronounced the same. C. the same in meaning. D. opposite in meaning.
wich is the most abundant element in erath's crust
Currently, Earth's tilt is closest to _____. A. 0° B. 14.5° C. 23.5° D. none of these because, Earth's tilt changes dramatically with each orbit