bluebird786 bluebird786
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy a box of 150 sharpies for $165 or a dozen for $13.50? Which of the two prices is a better deal and explain why

Respuesta :

esperonr esperonr
  • 02-02-2021

Answer:

do the a dozen for $13.50

Step-by-step explanation:

It will help save money

Answer Link
ofkdae
ofkdae ofkdae
  • 02-02-2021

Answer:

The dozen for $13.50 is a way better deal

Answer Link

Otras preguntas

I think it's 74 but I want someone else's opinion, please help
Which aspect determines a health source's credibility? the age of the author the type of medium (online versus print) the author's credentials the country of pu
Lawrence's parents pay him a base allowance of $20 per week and $3.55 per hour for extra chores he completes. Write an equation that models Lawrence's total wee
on vacation,nick's family drove about 250 miles in 4 hours.if they continue traveling at this rate,use a ratio table to determine about how many miles they coul
What were two of the considerations needing to be addressed when thinking about how Reconstruction would be carried out? How many years would former Confederate
Why did the British hang Nathan hale
Snowflake #1 (excited) we re going to utah, dude! which phrase describes the tone of this ad best? a.sophisticated and prim b.hard-hitting and extreme c.humo
write a two-step equation involving multiplication and subtraction that has a solution of x equals 7
Which type of light travels at the fastest speed? a.none of these b.ultraviolet light c.infrared light d.visible light
Where does nitrogen come from in the ecosystem