khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me please, please, please
Twenty-five percent of the cost of a dress is the same as one-half the cost of the dress decreased by $20. What is the cost of the dress? A $60 B $120 C $80 D $
what is the slope and y-intercept of the liner function y = -2/3x+3?​
Write an algorithm that receives 500 numbers from the user and prints out the maximum of the numbers.
Which graph is given by the equation y = 4x -4?
The statement p - q represents "If a number is doubled, the result is even."Which represents the inverse?O-p - ~q where p = a number is doubled and q = the resu
The sun subtends a half a degree from were we stand. If the lower limb of the setting sun touches the horizon at 6:30 PM when does it disappear completely below
Write a C++ program to find the number of pairs of integers in a given array of integers whose sum is equal to a specified number.
How are vacuoles different in plant and animal cells ( I know that plant vacuoles are bigger then animal)
HELP ME GET MY HOMEWORK DONE im studying the slope and unit rate come up with an equation that has infnitely many solutions. one with no solution and one with