irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Who is the founder of structuralism and what are the four foundational concepts?
The culture of Latin America is older or younger than that of the United States.
Which phrase correctly describes the following expression?(5+23)
the telephone rang a dozen times this morning
name another career that combines science with another interest
Calculate the amount of energy released per gram of peanut burned
three times the square of a non-zero number is equal to fifteen times the number.. what is the number?
Which of the following is true about expressing a theme in a poem or play? Writers use character dialogue to reveal the theme in poems and plays. Writers can on
how would I answer these???
The standard deviation is the average distance of each score in a distribution from the