quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following can be contracted from contact with bloodborne pathogens?
Capitalism has both improved the overall prosperity of humanity and amplified relative inequality over the last 300 years. On a global basis, which one of the f
I gazed at the gorgeous princess with a grin on my face and love in my eyes. She was the most stunning creature I had ever seen, even more beautiful than the ma
what are risk factors of an autoimmune disease
If the earth were the size of an apple, which piece would best represent the amount of mass of the atmosphere? O the skin O the meat O the stem O Oops..... I a
Read this excerpt from Leah Missbach Day’s foreword to Wheels of Change. Studies continue to prove that if a girl stays in school she will strengthen her family
PLEASE HELP ME WITH THIS ASAP
Find the derivative of y = x^3/2.Find the derivative of y = 1/x^3.Find the derivative of y = 1/√x.​
A crate is pulled with a force of 165 N at an angle 30 ° northwest. What is the resultant horizontal force on the crate?
types of computer analogue, digital, hybrid computer​