skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

Question 2 of 5 A geologist is studying a mountain. It is made up of many relatively even layers of igneous rock. What can the geologist conclude about how the
Molar mass for C 3 H 6 (O H)2
why is it better to extract iron by heating iron oxide with carbon?
Practice1. Nitrogen and oxygenen and oxygen in their liquid states have densities only 0.8 and 0.9water. Atmospheric pressure is due primarily to the weight of
what is the ratio of 221 to 669
does anyone minding helping me with exterior angles ? due in 2 days
Do you think people should plan their future family? State your opinion.​
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. Which condition is Chris likely to suffer from? Being a small animal veterinarian, Chris has trem
These were the first colonial soldiers to fight in the Revolution, before a formal army was formed.
what is the product? 7⋅(−3) A 21 B -21 C 4 D 10-