268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What kind of solution is this? Prove it. 3+8x=8x+3 3=3 0=0
What are the long cells called Tracheids
What is -11 2/3x(-4 1/5)
What were some possible mistakes made by officers in the collection of evidence of the oj case ?
10 points! If correct you get brainliest. Which one's apply?
Prior to the passage of the Nineteenth Amendment, what was the state of voting rights for women in the United States? A. They could not vote in any elections in
Students who understand what the teacher is saying do not need to take notes. Please select the best answer from the choices provided
Write the equation of a line that passes through point (-5,3) and is perpendicular to y=3/5x +2.
use the picture to find each of the following
how many liters of air pass through your lungs in an hour if each breath brings 1 liter of air into the body.