lilya1 lilya1
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

abdul bought 6 punds of rice for $3 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2016
2 pounds for dollar. correct???

Answer Link
ewhomework124
ewhomework124 ewhomework124
  • 02-11-2016
0.5 per pound so 2 pounds per dollar

p1-0.5 p2-0.5 p3-0.5 p4-0.5  p5-0.5 p6-0.5


Answer Link

Otras preguntas

how does an environmental impact a species survival?
January 1st 37°F January 7th 48°F January 14th 52°F January 18th 51°F January 21st 45°F January 25th 41°F January 31st 55°F When looking at a data set of number
where are volcanoes most likely to form
What is the difference between true ribs, false ribs, and floating ribs
Which part of speech is not appropriate in formal writing, but often used in daily conversation? A. Conjunction B. Preposition C. Interjection D. Adverb
A _____ is a food that makes up a large portion of someone's diet. Please fill in the blank!!!
what is the best way to study for a world geography voab quiz?
Which type of molecule is shown in the diagram below? A. Peptide B. Carbohydrate C. Lipid D. Nucleic acid
What is produced as a result of mitosis? A. Two cells, each containing half the number of chromosomes of the original cell B. Two cells, each containing the sam
In which sentence is the number written correctly? A. My uncle will turn thirty one on Tuesday. B. We donated twenty six bags of clothes to a charity. C. Th