lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A square garden has a side length of 5 ft. What is the area of the garden? O 5ft² O 10ft² O 20ft² O 25 ft²
If 45 is added to half a number, the result is triple the number. find the number
Christmas bulbs made of different colours are set to light after 8seconds,10 seconds and 14 seconds. How many times will they light simultaneously in one hour i
The government organization that gives dietary guidelines is the _____. usda fbi dea fda
"Describe how cultural safety is important in an educational setting." This course is Certificate III in education support. The unit is: Promote Aboriginal and
Which hormone allows a woman to produce milk after she gives birth? 1Thyroid-stimulating hormone 2Follicle-stimulating hormone 3Luteinizing hormone 4Prolactin
a woman at a point a on the shore of a circular lake with radius 1.2 mi wants to arrive at the point B diametrically opposite A on the other side of the lake in
find the highest number of student of whom 125 apples, 150 oranges and 225 mangoes can be divided equally​
Which tool can be used to easily calculate the change in profit resulting from a change in sales price, sales volume, variable costs, or fixed costs?.
Use the given graph to determine the limit, if it exists.