vivireyez26 vivireyez26
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

isslavierowerner
isslavierowerner isslavierowerner
  • 02-03-2021

Answer:

6.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what was iron used to make in the middle colonies? A) ships B) buildings C) furniture D) tools
draw five protons in the nucleus of the atom
Solve the following system of equations: -2x + y = 1 -4x + y = -1 (1 point)
What is the type of bacteria that digest the milk sugar lactose??
A is the correct answer
I need help doing part C.
What do you click on to minimize all open windows? the Show Desktop icon the Start menu the system tray the taskbar
Which two events spurred the need to chart new maritime routes? An increasing population forced Europeans to look for new lands to colonize. The Turks captured
What divided by onehundred gives you 7200 the answer is what?
What is the relationship between the ratios? 48/72 and 6/9