memethag58 memethag58
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Mike spent $80.50 on 5 videos. If each video cost the same amount, how much did one video
cost?

Respuesta :

kotkat kotkat
  • 04-03-2021

Answer:

$16.10

Step-by-step explanation:

All you have to do is do 80.50/5 since if they all cost the same amount, and since there are 5. Anyway 80.50/5 is 16.1, or $16.10.

Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
Question 6 (6.03): Simplify. m9n7m6n
60.3 centimeters into milimeters
Why did Lavinia’s face look white and pinched
Answers for question 65 and 66
Consider the line y = 7/4x + 2 . Find the equation of the line that is perpendicular to this line and passes through the point (-4,-3). Find the equation of th
The rain by Jennifer Larson What is the theme of the poem
If a= 2 m/s2, determine v when t= 2 s if v= 0 when t= 0
please help me solve this questions
HELPPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!