amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

simplify 4y-28=2(y+2)
Kevin claims he can draw a trapezoid with 3 right angles.Is this possible?explain
lia is helping her grandmother make holiday bags each bag has 5 color pencils and2/5 oh pencils in each bag are red .what fraction of the pencils in 5 bags is r
How did cooperation among faiths lead to development in philosophy? Please help pleaaz
How did FDR’s philosophy of government differ from the philosophies of Coolidge and Hoover? A. FDR believed government support of business would help ordinary
What area would most likely experience the greatest amount of natural erosion.
what is the simplest form of 3/30
Two numbers have the sum of 1212 and the difference of 518. What are the two numbers?
lia is helping her grandmother make holiday bags each bag has 5 color pencils and2/5 oh pencils in each bag are red .what fraction of the pencils in 5 bags is r
what is the simplest form of 3/30