s9107831 s9107831
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Which of the following shows the least expensive unit price class=

Respuesta :

uhbritney
uhbritney uhbritney
  • 04-03-2021
it would be the first one because each orange costs $0.34
Answer Link
27339016 27339016
  • 04-03-2021

Answer:

A (3 Oranges For $1.02)

Step-by-step explanation:

3 Oranges for $1.02 is $0.34 for each Orange

4 Oranges For $1.52 is $0.38 for each Orange

6 Oranges for $2.46 is $0.41 for each Orange

5 Oranges for $1.75 is $0.35 for each Orange

Which Makes The First One The Cheapest Out Of All

Answer Link

Otras preguntas

why would traders travel through an area as harsh as the sahara desert? PLEASE HELP ME!!!
How does the body regulate blood glucose? Please use the vocab on the right side
Which of these describes a situation in which people have to pay a deductible? A. When their insurance policy only covers part of a medical expense B. When thei
please help me with this please.
Please help answer this
Select the word that best fits this sentence: I ran out of gas and had no money, so it was __________________ that my best friend pulled up beside me and could
If a football player Ganes 40 yards on a play but on the next play he loses 10 yards what was the total yards before the game if you ran for another 60 yards
Plz hellpppp!!!!!! Ty
What figure of speech is "The angry boy charged at his tormentors like a mad bull"​
Barky's animal shelter has a total of 15 Chihuahuas and Yorkies. There are four times as many Chihuahuas as Yorkies. Using c for Chihuahuas and y for Yorkies,