BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

A very bright (mildly painful) light is turned on a rat. The rat has learned that he can turn off the light by pressing a lever on the other side of his cage. A
Select the blue highlighted correct text in the passage. Which word from the passage meaning different has the most positive connotation
Please answer CORRECTLY !!!!!!!! Will mark BRAINLIEST !!!!!!!!!
Which statements correctly describe the digestive system? Select four options. Food is cut into pieces in the mouth. Food becomes dry in the mouth. Proteins are
What is the interquartile range of this data? 6 7 8 9 Box-and whisker plot titled Temperatures in Celsius ranging from 12 to 48 with the five-number summary fro
Distinguish between the direct and indirect strategies. when is each appropriate.
A lot has changed in the last 100 years. In the past, most people because cars 1. drive, not were new technology and expensive. Many people _these days because
You have learned from your training manual that strategic alliances are voluntary arrangements between firms that involve the sharing of knowledge, resources, a
Which of the following are the ADVANTAGES of Westward Expansion
What happens in the first part of Interphase?