maya763527
maya763527
01-04-2021
Mathematics
contestada
Pls help it’s about angles
Respuesta :
therightgirl
therightgirl
01-04-2021
C. 24 and 90
90-66=24
Sorry if it’s wrong
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
A store sells 4 T-shirts for $38.04. What is the unit cost per T-shirt?
Solve the equation 4(c-3)=8 What are two ways to start solving this equation? Choose BOTH ways Subtract 4 from both sides to get c-3=4 Use the distributive prop
81, 6, 7, 1, 42 Mode ?? Median ??
What is one key advantage to an employer-sponsored retirement plan?
Nolynn mixes 4 3/4 cups of water with 2/3 cup of lemonade concentrate. How many cups of water did Nolynn mix per cup of lemonade concentrate?
Whose financial plan included: Combining states war debt into a national debt. Establishing a national bank. Stimulating and protecting American industries Jame
Similar stories and themes appear in a wide range of the worlds literature, including the myths and folk tales told in various parts of the world. What aspect
Heat moves from what source by convection and radiation?
Inspection costs at one of Ratulowski Corporation's factories are listed below: Units Produced Inspection Costs April 906 $ 16,312 May 951 $ 16,700 June 912 $ 1
WILL MARK BRAINLIEST IF CORRECT Who was in the Triple Alliance? England, Spain, Russia Austria-Hungary, Germany, Italy Austria-Hungary, Germany, Switzerland Aus