Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

B: if x is 6, what is y?
Find the perimeter of each of the regular polygons described below. a. A square with sides measuring 6 centimeters b. An equilateral triangle with sides measuri
What is the primary purpose of using audio processor software? record music convert music distribute music edit music
What attitude about gender roles does this excerpt reveal? males are expected to teach children about playing and creating. esquivel believes that a balanced be
A writing system in which the symbols stand in a many-to-many relationship with sound segments is ______.
Ali went to palpa(where question) ​
A mutual fund is quoted at $16.56 NAV and $18.00 POP. The sales charge is A) 8.50% B) 7.75% C) 7.50% D) 8%
What are you and the Australian Institute of Marine Biology trying to find out and 4. Why might it be important to find this information out
How is production related to demand?
What is the purpose of a clincher in a presentation? to summarize the entire presentation to leave the audience with a strong, memorable message to provide evid