Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The resting potential is the permanent state of the neuron; the charge of the neuron does not change.
So that, thus it is that natural men are held in the hand of God, over the pit of hell; they have deserved the fiery pit, and are already sentenced to it; and
1.Graciela es de Guadalajara tambien. ¿De que __ es ella? 2. Graciela es __ también. 3. Pilar __ de Ponce y Rosa __ de San Juan.
My friend and I around for our sleds a preposition b adverb
Ashley has started a blog and is using the bar chart below to keep track of how many followers she has. How many followers will she have on day n
Nuclear Chemistry homework help ?? Problem 1 please
Salty snacks like peanuts and pretzels can often be found for free at gatherings where beverages are for sale. Vendors hope that the salty snacks will make cons
Some of africa's challenges are the result of colonial borders having been drawn with no respect for existing __________ boundaries.
if pt is pulseless in Ventricular Tachycardia and two shocks and one dose of epi is given, what drug is next
Se aplica el 12% al hacer compras o consumir algo. impuesto ambiental impuesto de vehículos impuesto al valor agregado impuesto sobre la renta