Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a benefit of increased flexibility? Better distribution of body composition . Improved cardiovascular efficiency . Decreased risk of
Which property of equality justifies the following statement? "If y-4= 6 then y= 10" A. Addition property of equality B. Multiplication property of equality C.
you're trapped in a room with two doors. One leads to certain death the other leads to freedom. You don't know which is which. There are two robots guarding the
The slope of a line passing through H(-2, 5) is -¾. Which ordered pair represents a point on this line? (6, -1) (2, 8) (-5, 1) (1, 1)
Find the area of NPO
Find the quadratic function f(1) =-7 f(3)=-19 and f(3)= -49
How does the democracy inhance the dignity of citizens
Given the piecewise function shown below, select all of the statements that are true. f(x)= {-3x, x<0; 4,x=0; x^2, x>0} A. f(3)=9 B. f(4)=0 C. f(2)=4 D. f
The Catholic Church became the stabilizing force in Europe after the fall of rome. True or false?
Sperm are the only human cells to have _____.