BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes Hitler's beliefs as expressed in Mein Kampf? a) Germany could control the world with the help of the Japanese. b) Revolution was needed to
Aurora engineering needs to paint only the front of the part above. A dimensioned front view can be used to determine the surface area to be painted.Each pint o
Please help with this its Science
which of the following statements describes the value of Monasticism following the fall of Rome. A.monastatic establishments were fortifications that promoted v
What is not true of ladino today
Cylinder A has a volume of 360 cm3. Cylinder B has a base and height identical to that of cylinder B, but leans to the right in such a way that its slant length
What types of food should be eaten in limited quantities?
PLEASE HELP A.S.A.P I WILL MARK YOU BRAINLYEST!!!!!! Which excerpt from The Call of the Wild is an example of indirect characterization? “Dave refused to run
Determine the equation of the inverse of y =4^(2x+9)
Determine the quadrant of if the rectangle is reflected across the x-axis. A. I B. II C. III D. IV