hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

Under Justinian code, what rights do slaves have?
A committee set up for a limited time to consider a specific question of national importance is called _____
Algebra about ages please help
In 1549, the spanish government issued the repartimiento, which
Express this number in scientific notation. 0.0008235
Not really sure about this one can someone help plz?
At the end of last week, a baseball player’s average was .256. One week later, after getting 12 hits in 35 at-bats, the player’s average is now .275. How many h
The enumerated powers in article i of the constitution were intended to
Alfonso owes $464.98 on his credit card. He returns two items, one for $48.97 and the other for $53.09. Then he makes purchases of $34.27 and $31.37. What is th
How did the Pennsylvania colony’s treatment of religions differ from that of other colonies