knsswymm9n
knsswymm9n
03-05-2021
Mathematics
contestada
6 pounds of sugar for $3 how much per pound
Respuesta :
kavehpour61
kavehpour61
05-05-2021
Answer:
$0.5
Step-by-step explanation:
3/6 = 0.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
2. Subtract the fractions. Reduce the answers to lowest terms. 13/16 - 2/16
Paolo owns a pizza shop. The price of pizza recently increased from $3 to $5 a slice. Paolo responded by increasing the quantity of slices he supplied from 100
here goes your 100 points
5. Will made his mini pecan tarts for the Southern themed school party. He bought 40 ounces of pecans for $7.84. He put 2 ounces of pecans in each pecan tart he
Why was readership of colonial newspapers so low? low literacy rates printing was expensive delivery was slow and expensive All of these.
Four times the sum of a number and seven is twenty three.
help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help help
ily for forever A❤⛓your heart is always mineand mine is your 2❤⛓☁️➡️➡️➡️➡️➡️☕❤⛓
Prokaryotes have a nucleus and membrane- bound organelles. False True
Question 20 What change, if any, should be made in sentence 2? O F. Change environment to enviroment O G. Delete the comma O H. Change your to you're O J. No ch