shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Is it ever appropriate for a diplomat to express disagreement with his or her country’s leader?
in vengeance good or evil?
How to find protons neutrons and electrons of carbon?
What does tiresias predict will happen if odysseus raids the herds of helios?
Janet is suffering from severe depression. she visits dr. garner, a psychotherapist, and tells him that she wants to relieve her anxiety. dr. garner tells her t
A bicyclist was traveling from the village to the railroad station with a speed of 15 mph and he was coming back to the village with a speed of 10 mph. Find the
the number of club members is at least 25
I need help on these math questions!
What is the molecular mass of nicotine if 0.4784 mol weighs 180.0 g ?
A mass of 15 kg of air in a piston-cylinder device is heated from 25 to 77°c by passing current through a resis tance heater inside the cylinder. the pressure