24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of 2 that makes m || n. 120° AE AS 3xº
Please help. find the missing side of each triangle
3(2x+1) = 5(x-4) pls help asap
Plant cells use photosynthesis to make food. ​Plant cells also use cellular respiration to get energy from the food they make. ​How is cellular respiration diff
Simplify (3^5)^2/3^-2
Please Help will give 50 points and brainliest!!! In a short outline, describe five important attributes, skills, talents, learning areas, or work activities of
The closest star to our Sun is Proxima Centauri, which is 4.242 light years away. What is the distance to Proxima Centauri in kilometers?
Ana: _______ con la escalera en el colegio y ________.
Your program for a game allows users to choose a car to drive. You have 50 models. You have designed each model to have different qualities, such as maximum spe
Which statement best expresses the theme of this passage? Alfonso had pretended not to hear his father and had gone to his room, where he studied his hair from