Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

a=(vf-vi)/t solve for tsolve for vi solve for vf
91,007,500 in scientific notation with positive powers of 10
Write 0.632 in 2 forms
give me a sentence with the words risk and wages
800 is 10 times as much as_____
16 increased by twice a number is -24
8 times 51 show your work
How to find the quotient for 10/5
this is for algebra 1 My two numbers add up to 12. Three times my first number plus twice my second number is 29. Which two numbers is she thinking of? Show yo
If  lies in the quadrant IV. What can be the value of cos  ?