tuBorchikjulieb tuBorchikjulieb
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

$121.50 for working 18 hour shift? unit rate

Respuesta :

Mehek
Mehek Mehek
  • 04-12-2016
To find the unit rate, divide 121.5/18

121.5/18 = 6.75

The unit rate is $6.75
Answer Link

Otras preguntas

Find the distance between two parallel lines: x = 11 and x = 5.
A certain animal in the zoo has consumed 39 pounds of food in six days. If it continues to eat at the same rate, in how many more days will its total consumptio
past perfect tense: the storm STOP by early afternoon.
how might the history of california have been different if the gold rush had not happened
How do you do 720 divided by 10 with the exponet of 3
how long is 63 months in years?
15 times what equals 45
In Latin America, what did land reform accomplish?
Why did immigrants tend to group together in cities?
Which of the following is most important in classifying two groups of bears into the same genus? A. similar diets B. similar genes C. similar habitat D. similar