jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

Are the commas in the right place? 894 Jenkins Blvd.,Knoxville, Tennessee 37901 June 12, 2001 Or 894 Jenkins Blvd. Knoxville, Tennessee 37901 June 12,2001
What is the value of the 4 in 6.54
What percent of earths surface is made up of oxygen
Those rights based upon the laws of nature, which no man or government can take away are called
If Teresa's daughter is my daughter's mother, what am I to Teresa?
how did the akkadian empire form
How do u describe the structure of a cell
Describe a real world situation that can be represented by the product 8(-20). Then find the product and explain what the product means in terms of the real wor
Express the number 20000 as a single digit integer times a power of 10
You have prepared 42 mL of distilled water,18 mL of vinegar and 47 mL of salt water for an experiment. How many milliliters of solution will you have if you fi