t568jy99jc t568jy99jc
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Oscar bought 12 lunches for 30$ what was the unit cost

Respuesta :

horselover1109 horselover1109
  • 02-06-2021
Each lunch cost him $2.50

$30 / 12 = 2.5
Answer Link
yuhitsdom
yuhitsdom yuhitsdom
  • 02-06-2021
the unit cost is $2.50
Answer Link

Otras preguntas

What is NOT true about the Archaea domain Question 2 options: It contains organisms that do not have a membrane bound nucleus It contains the bacteria that can
True or False. A police officer pointing his weapon at someone is not considered deadly force. True False
Please help, I will give brainliest, I am struggling badly.
? Match each sentence with the timeframe in which it might occur. ​
1. What portion of its schools has China opened? about one-quarter about half about two-thirds all of them
Who was England's first explorer to the New World? Marco Polo Christopher Columbus John Cabot Martin Frobisher​
Which event in Macbeth happens first? A. Macbeth becomes king after Duncan is killed. B. The witches show Macbeth several apparitions. C. Macbeth learns that
8. Assuming all variables represent nonnegative numbers, drag and drop values to create an expression that is equivalent to 1800p4q2pin simplest radical form. p
What’s the surface area (Blank) square units
Determine the equation of the line perpendicular to the line 4x+2y-7=0 that has the same x-intercept as the line 2x+3y-12=0