greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Giving brainlyest to the person with the correct answer :)
Can someone please tell me if this is right!
ANSWER ASAP, find the area. Use 3.14 if needed. Round to nearest hundredth
29 POINTS PLEASE I NEED THIS ANSWER A laboratory received 400 g of radioactive radon and 16 days later 25 g of the radioactive remained. What is the halflife of
median of 1, 2, 3, 3, 4, 5, 6, 6, 6, 7
2 + 5^2 / (30 - 5) + 3
Question 22 of 25 Which of these statements describes how women in some parts of the West differed from women on the East Coast in the late 1800s? A. Fewer wome
Solve the simultaneous equations 2x - y = 6 3x + y = 14
aswer pls correct if wrong
According to health studies, a healthy female below the age of 65 should maintain a BMI be 18.5 and 21.4. If Suzanne wants to maintain a BMI of 20, how many hou