cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve: 3x 31 = x – 25
a recipe for a batch of 3 dozen chocolate chip cookies calls for 3 1/2 cups of flour, 1 cup of sugar, and 2 3/4 cups of chocolate chips. How much of each ingred
what is a lifestyle?
what is good static flexibility
Which set of polar coordinates describes the same location as the rectangular coordinates (4,-4)
how do you asses if your community is healthy.what are the characteristics of a healthy community?
you are in france, all the businesses are closed and people are giving lilly of the valley as a gift. which holiday is it?
Think about Mario's situation. All of Mario's grandparents and his mother suffer from osteoporosis. What could Mario do while he is in his teens to increase his
point e is located at (2,-3) and point f is located at (-2,-1). find the y value for the point that is 3/4 the distance from point e to point f
what are three ways a person can manipulate light